Czym jest karnisz elektryczny?

Czym jest karnisz elektryczny?

13 czerwca 2020 Trendy i inspiracje 0

Rozwiązanie, jakim jest karnisz elektryczny, od pewnego czasu zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Początkowo takie właśnie karnisze wykorzystywane były w miejscach, takich jak duże hotele, teatry czy większe instytucje państwowe lub firmy. Chętnie wykorzystywały je również muzea. Jednak od pewnego czasu takie właśnie rozwiązanie możemy znaleźć w domach Polaków. Jego niewątpliwą zaletą jest wyjątkowa wygoda użytkowania i łatwość montażu, dlatego jego popularność rośnie. Więcej o tym w tekście poniżej.

O karniszach elektrycznych

karnisz elektrycznyZacznijmy może od tego, czym tak właściwie jest karnisz elektryczny, jak działa i w jaki sposób go zamontować. Czy lepiej wynająć do tego specjalistyczną ekipę, czy może jednak zabrać się za to samemu? Oczywiście jak łatwo się domyślić, karnisz elektryczny pomaga w zasłanianiu i rozsuwaniu zasłon za pomocą pilota automatycznego, oznacza to więc, że nie musimy tego robić sami, co bardzo pomaga w przypadku, gdy mamy w domu sporo okien, a co za tym idzie, sporo zasłon. Obecny styl architektoniczny stawia na przeszklone okna i jak największą ilość naturalnego światła w domu. Jeśli nasz dom to takich właśnie zależy, karnisz elektryczny będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Teraz narzuca się pytanie: gdzie zakupić idealny karnisz, który będzie pasował do naszego unikalnego wnętrza? Otóż nie da się ukryć, że nie jest to łatwe zadanie, dlatego poleca się robienie tego typu rzeczy na zamówienie. Specjalna firma przyjedzie do naszego domu, zbierze wymiary i zapyta o nasze indywidualne preferencje. Następnie przyjadą z gotowym produktem i własnoręcznie go zamontują. Jak widać, to najłatwiejsze rozwiązanie i gwarantujące nam najlepszy efekt. A jeśli chodzi o wspomniane preferencje klienta, mowa tu oczywiście o kilku szczegółach, które trzeba ustalić przy zbieraniu wymiarów. Jakie to szczegóły? Otóż możemy sobie wybrać czy chcemy, by zasłony rozsuwały się za pomocą pilota, czy na przykład za pomocą włącznika zamontowanego na ścianie. Musimy również podjąć decyzję odnośnie zasłony, karnisz trzeba bowiem dopasować do jej wagi.

Jak widzimy, karnisz elektryczny to świetna sprawa. Zwłaszcza gdy mamy w domu dużo przeszklonych ścian lub liczne okna tarasowe. Jak wiemy, jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które gości już w domach wielu Polaków. Doceniamy naturalne światło słoneczne i minimalizujemy konieczność używania energii elektrycznej. Pamiętajmy, że w przypadku karniszy elektrycznej należy zaplanować je nieco wcześniej, by później nie zrobić bałaganu.