Czy warto wybrać luksusową podłogę winylową?

Czy warto wybrać luksusową podłogę winylową?

7 listopada 2020 Dom i wnętrza 0

Wiele osób decyduje się na zakup paneli podłogowych do swojego domu. Możemy znaleźć wiele rodzajów tego typu materiałów podłogowych. Różnią się one głównie konstrukcją, wytrzymałością, grubością. Mogą być montowane w każdym pomieszczeniu bez względu na przeznaczenia. Dostępne są również produkty do kuchni lub łazienki. Panele imitują drewno, kamień, płytki ceramiczne.Ze względu na niską cenę najpopularniejsze są laminowane panele. Posiadają powierzchnie wykonaną z laminowanego papieru. Ważny jest odpowiedni wybór klasy ścieralności.

Właściwości luksusowej podłogi winylowej

luksusowe podłogi winyloweW miejscach, które są narażone na szczególną eksploatację np. na korytarz, należ wybrać panele z wysoką klasą ścieralności.Laminowane podłogi są odporne na różnego rodzaju chemikalia, promieniowanie słoneczne, tłuszcz, wgniecenia. Nie wymagają tak jak w przypadku parkietu specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. W celu lepsze izolacji akustycznej na posadzkę często są układane maty wyciszające.Dostępne luksusowe podłogi winylowe są bardzo trwałe, mogą służyć przez długie lata. Winyl jest tworzywem wodoodpornym. W składzie tego tworzywa nie znajduje się szkodliwy dla zdrowia aldehyd. Dodatkowo taką podłogę można po kilku latach poddać renowacji poprzez nałożenie powłoki poliuretanowej.Takie modele podłóg są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy odkurzyć pomieszczenia i umyć podłogę. Powstające plamy nie wnikają w głębsze struktury podłogi, tylko osadzają się na wierzchu. Panele mogą być stosowane w przypadku ogrzewania podpodłogowego. Jest to elastyczny produkt, zapewnia niską akustykę. Warto szczególnie kłaść tego typu panele w mieszkaniu w bloku. Alternatywą dla winylowych produktów podłogowych są panele korkowe. Mają najlepsze właściwości wyciszające w porównaniu z innymi tego typu produktami. Korek jest naturalnym surowcem, podobnie do drewnianych desek, dobrze zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Taki materiał jest przyjazny dla alergików.

Większość paneli podłogowych montuje się za pomocą systemu pływającego, wyposażone są w zaczep, łączą się na klik z kolejnym elementem. Takie rozwiązanie sprawia, że do stworzenia takiej powierzchni podłogowej nie potrzeb żadnego fachowca. Innym sposobem jest mocowanie paneli za pomocą kleju. Podłoga to ważny element w każdym domu. Powinna być solidna, wytrzymała i bezpieczna. W przypadku, kiedy mamy małe dzieci, tym bardziej warto wybrać dobrej jakości podłogę. Wybierając rodzaj podłogi do mieszkania, ważne jest, aby współgrała z całą aranżacją pomieszczeń.