Czy HIFU jest dla mnie?

Czy HIFU jest dla mnie?

31 sierpnia 2019 Piękno i zdrowie 0

 

HIFU jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu możliwe jest poprawienie napięcia i elastyczności skóry. Mimo wszystko nie jest to zabieg dla każdego, ponieważ jest on dość kosztowny. Oczywiście ostateczna cena zależna jest od miejsca wykonywania, a także od konkretnego gabinetu. Zanim zdecydujemy się na zabieg, powinniśmy wiedzieć, w czym jest w stanie nam pomóc. Z całą pewnością zabieg HIFU ujędrni naszą skórę, jednak wbrew powszechnym opiniom nie mamy co liczyć na zredukowanie tkanki tłuszczowej.

W czym pomoże HIFU?

hifu w lublinieHIFU to tak naprawdę skrót z języka angielskiego oznaczający skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Zabieg ten najczęściej wykonujemy na skórze twarzy, a także szyi. Mówi się o tym, że wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. To dlatego po zabiegu widzimy poprawę stanu skóry. Obserwuje się jej lepsze napięcie, ujędrnienie i wygładzenie. Dzięki zabiegowi możemy również pozbyć się tzw. kurzych łapek, czy zmarszczek palacza. Niewiele osób wie, że dzięki temu zabiegowi możemy np. zmniejszyć blizny i rozstępy. Mówi się jednak o tym, że na najlepsze efekty musimy poczekać nawet 90 dni, ponieważ właśnie tyle trwa proces regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu. Mimo wszystko zabieg ten jest wysoce skuteczny i polecany w wielu przypadkach. Z całą pewnością zabieg ten pomoże kobietom, które borykają się ze zwiotczałą skórą po porodzie lub odchudzaniu. Zabieg ten można wykonać w większości dużych miast, jednak nie tylko. Jeśli chodzi o HIFU w Lublinie, to z pewnością znajdziemy ogromną ilość gabinetów, w których zabieg ten wykonamy. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną opcję, powinniśmy zapoznać się z opiniami na temat konkretnego salonu oraz pracowników. Pamiętajmy o tym, że zabieg ten przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wtedy, gdy zostanie wykonany w odpowiedni sposób i to przez doświadczony personel. W innym wypadku może przynieść więcej szkody niż pożytku. To dlatego nie warto stawiać na miejsca, w których zapłacimy najmniej, ponieważ jakość wykonania zabiegu może być dla nas niewystarczająca. Zamiast tego warto przeczytać opinie.

Zabieg HIFU staje się coraz popularniejszy, jednak mimo to wciąż kosztuje sporo. To dlatego z pewnością nie należy do zabiegów na każdą kieszeń. Zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, doinformujmy się w temacie przeciwwskazań lub ewentualnych powikłań. Poza tym zadajmy personelowi wszelkie nurtujące nas pytania i upewnijmy się, że w naszym przypadku zabieg naprawdę przyniesie oczekiwane skutki.