Czy da się zwalczyć cellulit?

Czy da się zwalczyć cellulit?

23 października 2019 Piękno i zdrowie 0

Cellulit jest w stanie wprawić niejedną pewną siebie kobietę w stan rozpaczy. Ta pomarańczowa skórka jest coraz częściej występującym atrybutem pań z nadprogramowymi kilogramami. To zjawisko spowodowane jest gromadzeniem się tłuszczu, który nie rozprowadza się równomiernie pod powierzchnią skóry, tworząc zgrubienia i widoczne uwypuklenia oraz wklęsłości. Z cellulitem walczą kobiety na całym świecie – jest on powszechny i może występować u każdego – nawet u mężczyzn i nastolatków. Czy walka z nim jest taka ważna? Co oprócz mało estetycznego wyglądu niesie ze sobą cellulit?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

usuwanie cellulitu lublinKażdy chyba zgodzi się, że cellulit jest nieestetyczny. Skóra jest pomarszczona, mało jędrna i przypomina w strukturze gąbkę. Dzieje się tak dlatego, że pod nią gromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej. Nie należy jednak myśleć, że aby pozbyć się przykrego zjawiska pomarańczowej skórki, należy pozbyć się całkowicie warstwy tłuszczowej z ciała. Tłuszcz jest bardzo ważny i reguluje gospodarkę hormonalną. Idealnym rozwiązaniem będzie więc znalezienie balansu i zachowanie zdrowej warstwy tłuszczowej. Cellulit może też w pewnych przypadkach sprawiać ból – w momencie odkładania się go w guzki, wystające spod skóry, czy zgrubienia. Warto więc walczyć, by się go pozbyć. Gabinety medycyny estetycznej i kosmetyczne coraz chętniej testują i odkrywają nowe metody zwalczania cellulitu. Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne polegają na masażach i drenażach limfatycznych. To pozwoli przywrócić prawidłowe krążenie limfy w ciele i jego przepływ przez okolice objęte cellulitem. W większych miastach aż roi się od miejsc, w których można poddać się takim zabiegom. Na przykład usuwanie cellulitu Lublin oferuje aż kilkanaście takich miejsc, w pełni bezpiecznych i godnych polecenia. Podczas zabiegu rozbija się złogi tłuszczu, który po jakimś czasie rozpuści się i tym samym zmniejszy obrzęk, który możliwie występuje. To nie tylko przyniesie nam ulgę od ewentualnego bólu, ale poprawi wygląd zewnętrzny.

Cellulit najczęściej obejmuje okolice pośladków, ud, miejsc pod kolanami, oraz brzuch. Trudno w ciągu dnia znaleźć takie aktywności, które angażowałyby wszystkie te partie ciała do wysiłku, dlatego polecane są zabiegi, które z łatwością pomogą nam w pozbyciu się go z trudno dostępnych miejsc. Koszt takiego zabiegu jest uzależniony od danej partii, a żeby zauważyć pierwsze efekty, należy podjąć się co najmniej kilku takim sesjom. Jedno jest jednak pewne – zdecydowanie warto pomyśleć o usunięciu przykrego problemu estetycznego.