Cylindry do skuterów

Cylindry do skuterów

30 stycznia 2019 Motoryzacja i Transport 0

W dzisiejszych czasach na ulicach z dnia na dzień jest coraz więcej samochodów. Zwiększona liczba samochodów to częstsze i większe korki, więc dojazd do pracy trwa coraz dłużej. Właśnie dlatego coraz więcej osób przesiada się na jednoślady. Najczęstszym wyborem są skutery, ponieważ łatwo z nimi kierować, spalają mało paliwa, a dzięki temu że są małe, to łatwo znaleźć miejsce parkingowe. Skuter jak każdy pojazd wymaga od czasu do czasu serwisu, który sprawi, że skuter będzie funkcjonować poprawnie.

Wymiana cylindra w skuterze

cylinder do skuteraJedną z napraw, które musimy przeprowadzić w skuterze, aby spisywał się dobrze, jest wymiana cylindra. Sam proces wymiany nie jest skomplikowany, więc możemy to zrobić samodzielnie. Po pierwsze musimy kupić cylinder do skutera, który będzie odpowiadać modelowi naszego pojazdu wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, które są potrzebne do poprawnego przeprowadzenia serwisu. Następnym krokiem jest wyjęcie całego silnika ze skutera. Następnie powoli ściągamy głowicę i cylinder z silnika. Na tym etapie możemy określić co jest zepsute. Może się tak zdarzyć, że poza wymianą cylindra będziemy musieli wymienić tłok i pierścienie. Po szczegółowej diagnozie możemy przystąpić do pracy. W chwili gdy został sam duł silnika, to składamy wszystko na nowo, korzystając z nowych części. Zaczynamy od założenia tłoka z nowymi pierścieniami. Następnie zakładamy uszczelkę, która ma się znajdować między silnikiem, a cylindrem. Uszczelkę powinniśmy dokładnie usadzić, aby odpowiednio uszczelnić łączenie silnika i cylindra. Kolejnym etapem jest założenie nowego cylindra. Musimy zrobić to tak, aby nie uszkodzić pierścieni na tłoku. Później zakładamy kolejną uszczelkę, a następnie głowicę. Ostatnim krokiem jest skręcenie wszystkiego dostatecznie mocno. Na tym etapie możemy wlać nowy olej silnikowy, a silnik zamontować w pojeździe. Wybierając cylinder powinniśmy szukać takiego, którego tuleja została wykonana ze stopu aluminium i niklu. Taki cylinder wytrzyma dużo więcej obciążeń.

Cylindrów możemy szukać na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych, a także w motoryzacyjnych sklepach stacjonarnych. Ważne jest to, aby odpowiednio dobrać cylinder do reszty silnika. Tylko w ten sposób uzyskamy efekt, który będzie zadowalający. Koszt zakupu cylindra to zaledwie kilkadziesiąt złotych. W przypadku gdy chcemy kupić cały zestaw naprawczy, to będziemy musieli przygotować się na wydatek rzędu dwustu złotych. Za tę kwotę nasz skuter wróci do pełnej sprawności na kolejne kilkanaście tysięcy kilometrów.