Co wybrać – dekoracja czy wytrzymałość

Co wybrać – dekoracja czy wytrzymałość

16 marca 2019 Budowa 0

Czasami zastanawiamy się dlaczego produkty zakupione przez nas działają określony czas bardzo dobrze. Na początku jesteśmy bardzo zadowoleni z ich działania, po pewnym czasie jednak coś zaczyna szwankować. Zazwyczaj dzieje się to tuż po upłynięciu terminu gwarancji urządzenia. Dlaczego tak się dzieje? Czy jest to działanie celowe, czy po prostu przedmioty te wykonane są tak, że posiadają określoną trwałość? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest jednoznaczna, choć dla niektórych może być jednoznaczna. Czy producenci na prawdę ingerują w poziom trwałości wytwarzanych produktów?

Wytrzymałe posadzki betonowe

wytrzymałe posadzki betonowe dekoracyjne

Zastanawiamy się czasem, jak to możliwe, że kostka brukowa położona niegdyś przez Niemców, którzy okupywali nasz kraj przetrwała do naszych czasów i ma się bardzo dobrze pomimo upływu lat. We współczesnym świecie większość produktów jest tak bardzo nietrwała, że relikty z dawnych czasów wydają się być czymś niewyobrażalnym i nie do wiary, że przetrwało to do naszych czasów. Z czego to może być zrobione? Prawdą jest to, że w dawnych czasach nie produkowano niczego tak jak dziś. Kiedyś trwałość produktów i innych rzeczy była istotna. Liczyło się to, aby przetrwały one lata i nie wymagały szybkiego wkładu finansowego w najbliższej przyszłości. Można to nazwać zwyczajną oszczędnością pracy, energii i pieniędzy. Dzisiaj wytrzymałe posadzki betonowe dekoracyjne są może tak trwałe jak kiedyś, ale niestety trendy się zmieniają. Coś co podoba nam się dzisiaj, niekoniecznie będzie nam się podobać za 20 lat. Możemy nawet uznać to z jakiegoś rodzaju kicz z dawnych lat. W przypadku takich wyrobów wiek nie gra roli, lecz sam design. Brukowe ulice może wyglądają bardzo stylowo, ale nie są tak funkcjonalne i nowoczesne jak te asfaltowe, czy z unikalnego rodzaju granitu, który prezentuje się bardzo pięknie i jest powszechnie dziś wykorzystywany przy zabytkowych budowlach starych części miast. Jednak w innego rodzaju produktach postarzanie jest praktykowane na skalę światową. Stworzenie czegoś długowiecznego oznacza stagnację dla dużych firm. Zahamowanie procesów produkcyjnych nie przynosi zysków, a większość z nas woli kupować częściej, ale za mniejsze pieniądze. 

Tym sposobem powstaje codziennie mnóstwo produktów o porównywalnej jakości z gwarancją na 2 lata. Aby przedłużyć gwarancję możemy wykupić sobie dodatkowe lata lub się ubezpieczyć. To wszystko jednak ma swoją cenę. W dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo. Gdyby jednak firmy produkowały trwałe produkty świat nie rozwijał by się tak jak dotychczas.