Budowa domu czy kupno mieszkania?

Budowa domu czy kupno mieszkania?

10 lutego 2020 Działka i nieruchomości 0

Kupić czy samemu się budować to jest odwieczny dylemat. Tyle co ludzi tyle też jest różnego rodzaju pomysłów. Jedni są zwolennikami życia na wsi, inni zaś nie wyobrażają sobie życia na małej miejscowości i decydują się na zakup małego mieszkanka w dużym mieście. To trudna decyzja która może wpłynąć na nasze długie lata egzystowania. Nic na to nie poradzimy tak to już bywa że życie kładzie nam trudne wybory pod nogi. Zatem zastanówmy się co jest lepszym wyborem.

Dom czy mieszkanie – oto jest pytanie?

domy w BielawieCzy może budowa własnego domu to dobry pomysł, albo może pójść bardziej wygodną drogą i kupić mieszkanie w dużym mieście i cieszyć się wygodami które są nieodłącznym elementem każdego miasta i jego codziennego życia w nim. Zatem weźmy na pierwszy rzut oka fakt że życie w mieście wcale nie jest tanie. A współcześnie ceny za metr kwadratowy w wielkich miastach jak Kraków czy inne słynne miasta czy stolice województw sięgają kosmicznych a wręcz niebotycznych cen za każdy kupiony przez nas metr kwadratowy powierzchni do życia. Dlatego tutaj trzeba sprawę pomyśleć i zastanowić się co w tej cenie możemy dostać dobrą opcją może być zakup domu w mniejszej miejscowość. Dobrym pomysłem mogą być domy w Bielawie gdzie grunty pod nieruchomość jak i gotowe już domy są w bardzo atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy. Może się okazać że za te same pieniądze dostaniemy znacznie większą powierzchnie do życia w mniejszym mieście lub po prostu na wsi. Jeśli kochamy przyrodę i przebywanie wśród zieleni to miast nie powinno być naszym wyborem, wówczas zdecydowanie powinniśmy się zwrócić w stronę wiejskich klimatów gdzie przestrzeń i przyroda będzie nieodłącznym elementem każdego naszego dnia. Zatem nie ma potrzeby czasem wchodzić w wielkie a wręcz gigantyczne koszty i zobowiązania na lata jakim są na przykład popularne kredyty hipoteczne. Czasem można po prostu zmienić plan działania i wybrać inne miejsce do swojego życia a przy okazji zdecydowanie i skutecznie oszczędzając swoje pieniądze. Zamiast wchodzić w duże i skomplikowane kredyty lepiej rozważyć skromniejszą inwestycję która nie wywoła u nas takiego stresu i nerwówki.

Wiemy przecież że spłata kredytu to zobowiązanie na lata i jest to na pewno bardzo stresująca sytuacja kiedy trzeba myśleć o ciągłych ratach każdego kolejnego miesiąca. Dlatego trzeba inwestować z głowa i na swoje możliwości które posiadamy, jeśli mamy mniejszy kapitał to wówczas na sto procent powinniśmy myśleć o mniej zaludnionych i skromniejszych miastach a potem iść w stronę stolicy i większych miast.