Bogata oferta materiałów do izolacji akustycznych

Bogata oferta materiałów do izolacji akustycznych

11 kwietnia 2020 Budowa 0

Na rynku powstaje coraz więcej firm zajmujących się rozwiązaniem problemów w dziedzinie akustyki i wibroakustyki. Liczne nowatorskie rozwiązania eliminują problemy związane z hałasem i wibracjami. Hałas środowiskowy oraz wibracje w budownictwie i przemyśle są niezwykle uciążliwe, dlatego szuka się coraz nowszych i bardziej skutecznych rozwiązań, celem zminimalizowania szumów, drgań i uciążliwych dźwięków wpływających na komfort pracy oraz życia człowieka.

Materiały akustyczne w studiach nagrań

izolacja akustycznaWiele firm zajmuje się całokształtem związanym z tym problemem, poczynając od pomiarów, rozwiązywania problemów, a także ich zapobieganiu. Dopuszczalne poziomy hałasu w miejscu pracy, ale także w warunkach domowych, są konkretnie określone w ustawach dotyczących ochrony środowiska i zdrowia człowieka. Często praca przy różnego rodzaju maszynach wiąże się z hałasem. Osoby, które obsługują urządzenia, powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone, a także miejsce pracy odizolowane i wygłuszone od reszty zakładu.Dlatego tak popularna jest izolacja akustyczna oferowana w różnych formach. Profesjonalne produkty przeznaczone do skutecznej izolacji akustycznej umożliwiają stworzenie pomieszczeń wyizolowanych i bezpiecznych dla zdrowia człowieka.Produkty akustyczne to przede wszystkim różnego rodzaju maty wygłuszające, pianki akustyczne, panele akustyczne i piramidy akustyczne.Nadają się również do wygłuszania samochodów dostawczych i osobowych, różnych lokali użytkowych i mieszkalnych, studiów nagrań i sal przeznaczonych do ćwiczeń i tańca. Szkoły muzyczne często izolują pomieszczenia, tak aby poszczególni uczniowie mogli spokojnie uczyć się i ćwiczyć, nie przeszkadzając sobie nawzajem. W siłowniach sale są wygłuszone ze względu na głośną muzykę i prowadzone w nich zajęcia aerobiku. W zależności od przeznaczenie, stosuje się się odpowiednie produkty dostosowana do indywidualnych potrzeb urządzeń i pomieszczeń. Liczne maty akustyczne, które są skutecznym materiałem dźwiękochłonnym stosuje się do wygłuszania samochodów osobowych i dostawczych, celem tłumienia hałasu. Piramidki akustyczne z pianki poliuretanowej doskonale zmniejszają pogłos w pomieszczeniach i dają dobre efekty akustyczne, dlatego znajdują zastosowanie w wielu studiach nagrań, salach kinowych, a także w pokojach odsłuchowych.

Zalety to przede wszystkim poprawa akustyki wewnątrz pomieszczenia, redukcja pogłosu i zmniejszenie fal stojących.Dodatkowym atutem jest także bardzo szybki i łatwy montaż bez widocznych łączeń dający bardzo ciekawy efekt wizualny wystroju wnętrz. Materiały użyte celem wygłuszenia i izolacji akustycznej wykazują bardzo dobre właściwości związane z pochłanianiem dźwięku i rozpraszaniem go. Są wykonane z  materiałów bezpiecznych dla zdrowia ludzi i zwierząt, a przy okazji są bardzo ciekawą formą estetyczną i wykończeniową ścian.