Blat kamienny – gdzie się sprawdza?

Blat kamienny – gdzie się sprawdza?

15 lipca 2021 Dom i wnętrza 0

Ze względu na niewielkie rozmiary pomieszczeń wchodzących w skład mojego domu i ich specyficzne kształty kuchnie mam urządzoną w dwóch pomieszczeniach. Żeby to wszystko mogło prawidłowo funkcjonować, musiałem dokonać właściwego podziału mebli, a także wprowadzić kilku praktycznych rozwiązań. Jest to bowiem dla mnie jedno z tych pomieszczeń, w których regularnie i chętnie wykonuje różne czynności wykraczające nawet poza przygotowywanie codziennych posiłków. Na szczęście na blacie kamiennym mogę ustawić różne rzeczy.

Co umieszczam na ekskluzywnym blacie?

ekskluzywne blaty kamienne w nowym sączuWłaśnie ze względu na to, że ważne elementy wyposażenia mojej kuchni takie jak zlewozmywak i piekarnik wraz z palnikami wykorzystującymi gaz znajdują się daleko od siebie, musiałem poważnie pomyśleć o wykorzystaniu blatów. Zapewniają one mnóstwo dodatkowej przestrzeni i po prostu doskonale pasują do pozostałych elementów wyposażenia kuchni takich jak szafki stojące i tym podobne. Jeżeli chodzi o właściwe dopasowanie takich blatów, to zwracałem uwagę przede wszystkim na szczegóły związane z kolorami i wzorami widocznymi na czymś takim. Z tym, żeby zamówić ekskluzywne blaty kamienne w Nowym Sączu, nie było jednak najmniejszego problemu. Żadnego ograniczenia nie stanowi bowiem materiał, z którego takie Beaty powstają, ponieważ fachowcy, którzy je wykonują, dysponują odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem w tworzeniu tego typu wyjątkowych produktów. Zdecydowałem się na blaty z zaokrąglonymi brzegami, ponieważ znajdują się one u mnie na szafkach o różnej wysokości i w związku z tym nawet dzieci przebywające w tym pomieszczeniu będą bezpieczne. Czasami wykorzystuje taki blat podobnie jak stół kuchenny, ponieważ wiem, że kamiennej powierzchni nie da się łatwo uszkodzić nawet przy krojeniu czy innych tego typu czynnościach standardowo wykonywanych w kuchni. Mogę tę powierzchnię za to bardzo łatwo wyczyścić i dlatego nie muszę się nigdy obawiać przygotowywania jedzenia na czymś takim. Również sprzątanie z blatu po gotowaniu jest bardzo proste.

Duży blat znajdujący się na szafce z szufladami wykorzystuje także jako specyficzną półkę, ponieważ w moim domu jest to po prostu miejsce na ekspresy do kawy oraz podstawowe przyprawy wykorzystywane w czasie gotowania. Przestrzeń blatu wykorzystałem w ten sposób, ponieważ wtedy mogę mieć potrzebne przyprawy zawsze przy sobie. Dzięki ekskluzywnym blatom kamienne produkty zyskują na popularności i przestają być kojarzone tylko z takimi rozwiązaniami jak schody czy elementy elewacji.