Bezpieczeństwo pracowników dzięki specjalnej odzieży

Bezpieczeństwo pracowników dzięki specjalnej odzieży

3 czerwca 2021 Bezpieczeństwo 0

Niektóre zawody wymagają noszenie specjalnych ubrań roboczych, aby pracownicy byli łatwo odróżniani od siebie oraz od osób postronnych. Poza tym odzież robocza jest bardzo praktyczna i ułatwia pracę, dzięki licznym kieszeniom pracownik może nosić przy sobie wszystkie niezbędne do pracy przybory. Dzięki odzieży ochronnej pracownik jest chroniony przed zabrudzeniem oraz przemoknięciem.

Dla kogo przeznaczone jest ubranie robocze?

wygodne ubrania robocze w bydgoszczySpecjalne ubrania robocze służą do tego, aby chronić pracownika przed zabrudzeniami czy też niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wygodne ubrania robocze w Bydgoszczy sprzedawane są w działającej od lat hurtowni z odzieżą roboczą i ochronną. Dzięki specjalnym ubraniom nie dochodzi do niszczenia się klasycznych ubrań, tylko specjalnie do tego przeznaczonych. Strój roboczy wykonany jest z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na przetarcia, zabrudzenia czy zachlapania. Niektóre zawody kojarzone są przez ludzi wyłącznie z danym strojem roboczym, a bez niego pracownik nie wzbudzałby zaufania wśród klientów czy osób postronnych. Strój roboczy składa się zazwyczaj z krótkich lub długich spodenek, koszulki, bluzy bądź polaru. Przewidziano również kurtki i ochrony przeciwdeszczowe dla pracowników, którzy wykonują swoją pracę na zewnątrz. Do pracy w niskich temperaturach przewidziano specjalną ocieplaną odzież, która będzie chroniła pracowników przed przemarznięciem. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu odzieży roboczej do typu wykonywanej pracy. Za zakup odzieży zarówno ochronnej, jak i roboczej odpowiada pracodawca. Odzież ochronna jest specjalnym rodzajem odzieży, który jest regulowany przez zasady BHP oraz musi spełniać różnego rodzaju wymogi. Z odzieży ochronnej korzystają np. elektrycy, osoby pracujący w laboratoriach, medycy, czy spawacze. Taka odzież jest dopasowana do zagrożeń z jakimi spotykają się pracownicy na co dzień. Do odzieży ochronnej zalicza się wszelkiego rodzaju odzież odblaskową, którą noszą osoby pracujące na drogach lub tam gdzie występuje duże natężenie ruchu drogowego. Takie osoby muszą być dobrze widoczne przez nadjeżdżające samochody.

Specjalna odzież ochronna chroni pracowników przed zagrożeniami wynikającymi ze specyfiki ich pracy. Do odzieży ochronnej zalicza się np. specjalną odzież ognioodporną czy antyelektrostatyczną dla elektryków. Taka odzież podporządkowana jest restrykcyjnym wymaganiom, w których nie ma mowy na ustępstwa, ponieważ musi ona w pełni chronić pracowników. W przypadku odzieży roboczej nie obowiązują tak restrykcyjne wymagania.