Bezkonkurencyjność ławy podnoszonej rozkładanej

Bezkonkurencyjność ławy podnoszonej rozkładanej

30 stycznia 2019 Dom i wnętrza 0

Swoją popularność ława zyskała głównie poprzez ogromną funkcjonalność. Praktycznie rzecz biorąc ława jest połączeniem dwóch mebli w jednym. Może służyć jednocześnie za mały stolik, ale może też być dużym, komfortowym stołem jadalnianym. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wymagających przestrzeni – sprawdzi się bardzo dobrze we wnętrzach, w których jest bardzo mało miejsca. Wyznacznikiem wyboru ławy jako niezbędnego elementu wyposażenia jest przede wszystkim jej ogromna mobilność – bardzo szybko możemy przekształcić ją w potrzebny nam w danej chwili mebel i to bez żadnego trudu.

Kilka słów o ławie podnoszonej rozkładanej

ława podnoszona rozkładanaJakie możliwości daje nam ława podnoszona rozkładana biorąc pod uwagę fakt codziennego użytkowania? Należy zacząć od tego, że może spełniać kilka ról: począwszy od dyskretnego stolika na podręczne rzeczy takie jak pilot, gazeta czy kawa, poprzez mebel, przy którym można wykonywać pracę np. przy komputerze, aż na okazałym stole służącym do spożywania posiłków skończywszy. Jej szeroki wachlarz możliwości osiągany jest dzięki wbudowanej funkcji podnoszenia i rozsuwania blatu. Podnoszenie odbywa się najczęściej za pomocą specjalnie przeznaczonego podnośnika, natomiast rozsuwanie jest ułatwione za pośrednictwem specjalistycznych prowadnic. Blat zabezpieczony jest przed przypadkowym rozsuwaniem – często montowane są specjalne mechanizmy blokujące możliwość jego przemieszczania się. Solidna podstawa mebla daje nam pewność jego stabilności, a także wytrzymałość na duże obciążenia. Cechą, którą ponadto wyróżnia się ława podnoszona rozkładana spośród tradycyjnych stołów, jest dodatkowa półka pod blatem stanowiąca miejsce do przechowywania niewielkich przedmiotów. W taką półkę wyposażonych jest wiele dostępnych na rynku modeli. Ława oferowana jest w wielu stylach i kolorach, aby każdy mógł wybrać odpowiednio dopasowany mebel do własnych potrzeb. Jej atrakcyjność zwiększa oprócz wszystkich wcześniej wymienionych zalet również niska ceny ławy – w porównaniu do stołów tradycyjnych jest naprawdę konkurencyjna.

Ława jest meblem wszechstronnym. Jej wykorzystanie w aranżacji wnętrza zadowoli najbardziej wymagających poszukiwaczy oszczędności miejsca. To na nią pada wielokrotnie wybór najlepszych dekoratorów i projektantów wnętrz. Nie tylko wprawia w zachwyt swoim wyglądem, ale przede wszystkim sprawdza się znakomicie w roli mebla do codziennego i częstego użytkowania. Trudno się dziwić – uniwersalność ławy plasuje ją naprawdę wysoko w rankingach najbardziej użytecznych, komfortowych, ale też i wysmakowanych mebli.