Akumulatory do narzędzi Makity

Bezprzewodowe narzędzia były uznawane za bardzo wygodne przez wielu specjalistów, nie wymagając stałego źródła prądu. Mogły być więc używane w dowolnym miejscu w dowolnym celu, zarówno w warsztatach jak i w trakcie przeprowadzania remontów zewnętrznych. Ich jedynym mankamentem była konieczność okresowego ładowania akumulatorów, lub posiadania zapasowych sztuk, które wymieniano w trakcie pracy.
Uniwersalne akumulatory do narzędzi bezprzewodowych
Spośród wszystkich producentów narzędzi bezprzewodowych w średnim przedziale cenowym, Makita przodowała doskonałymi opiniami klientów od bardzo długiego czasu. Narzędzia Makity były bowiem niezawodne i bardzo trwałe, służąc w warunkach mogących spowodować uszkodzenia mniej odpornego sprzętu bardzo szybko. Akumulatory od Makity, natomiast, należały do najpojemniejszych i najmniej awaryjnych, na dodatek często posiadając układy przyśpieszające ładowanie. Pochodzący od firmy Makita akumulator mógł być używany w niemal każdym narzędziu elektrycznym posiadającym podobną konstrukcję i zaczep na źródło zasilania. Z tego powodu, bardzo często owe akumulatory służyły jako zamienniki dla mniej jakościowych odpowiedników, lub też były używane z narzędziami od innych producentów jako stałe wyposażenie. Umożliwiały one bowiem nawet czterogodzinną ciągłą pracę przy największym poborze energii, a całkowite uzupełnienie akumulatora zajmowało mniej niż godzinę. W przeciwieństwie do większości podobnych banków energii, akumulatory od Makity posiadały również wygodne diody, umieszczone na obudowie, które wskazywały aktualną ilość energii akumulatora w bardzo czytelny i łatwy do zauważenia sposób. Inną, dość niespotykaną cechą owych akumulatorów była możliwość ich ładowania zarówno w stacji dokującej, dołączanej do większości narzędzi elektrycznych, jak również za pomocą kabli USB. Takie rozwiązanie przydawało się zwłaszcza w trakcie prac zewnętrznych, gdzie korzystano z agregatów prądotwórczych lub przenośnych banków energii.
Dla bardziej wymagających właścicieli narzędzi dostępne były również akumulatory o podwyższonej pojemności i zwiększonym napięciu prądu. Nie tylko wydłużały one pracę samego narzędzia, ale również zauważalnie podnosiły jego moc, co przydatne było zwłaszcza w ręcznych wiertarkach udarowych oraz piłach kątowych, używanych do pracy z materiałami twardymi i niepodatnymi na obróbkę. Akumulatory od Makity, zarówno podstawowe jak i wyspecjalizowane, dostępne były bardzo łatwo w każdym dużym salonie i markecie budowlanym.
Najnowsze komentarze